בקר מרעה גולן

רק במרעה גולן - 100% מהבקר נולד וגדל ברמת הגולן

בקר ישראלי מקומי שנולד וגדל ברמת הגולן, חי במרחב הטבעי שלו ונהנה ממרעה איכותי ותזונה נאותה – ללא אנטיביוטיקה מניעתית וזרזי גדילה אנטיביוטיים. בחרו ליהנות מצריכה אחראית, בריאה, מוסרית וחברתית של מזון מן החי.

בשטחי המרעה הרחבים והמוריקים של רמת הגולן רועים מזה עשרות שנים, עדרי בקר של משקים משפחתיים, מושבים וקיבוצים. בעוד הבקר מלחך את העשב במרעה הפתוח, שוחחו מגדלי הבקר ביניהם, החליפו רעיונות ותובנות וניהולו לא מעט ויכוחים לגבי הדרך הנכונה ביותר לגידול הבקר. עם השנים הפך הבקר של רמת הגולן לשם נרדף לבשר איכותי והחיבור בין המגדלים וההבנות המשותפות הובילו ליצירת מרעה גולן, קואופרטיב חקלאי של מגדלי בקר מרמת הגולן.

האהבה למקצוע ולעדרי הבקר עצמם הובילה אותנו לתפיסת גידול שמצד אחד היא ברורה ומתבקשת, אך מצד שני היא נדירה בישראל: עדרים שחיים במרחב הטבעי שלהם וניזונים ממרעה איכותי ותזונה נאותה – ללא אנטיביוטיקה מניעתית וזרזי גדילה אנטיביוטיים.
עגלים שנולדו וגדלו ברמת הגולן ולא הובלו ארצה במשלוחים חיים. בקיצור, דרך גידול אנושית ומכבדת.

אנחנו מאמינים שדרך גידול הבקר משפיעה על איכות הבשר – ובטוחים שהדרך שלנו היא הפרקטיקה הנכונה ביותר לגידול בקר לבשר. לכן אנחנו פועלים בשקיפות מלאה, לאורך כל התהליך, משלב גידול הפרות והעגלים ועד שהבשר שלנו מגיע אליכם באטליזים ובמסעדות.

הגידול המקומי, ההבנה והניסיון המקצועי, ההקפדה על איכות חיי הבקר ואופן גידולו לצד עמידה בשורה של סטנדרטים מחמירים זיכו את מרעה גולן בתו האיכות של 'חי בריא' למזון מן החי, המקדם אלטרנטיבת גידול בריאה, אחראית והומנית.

 

חי בריא

חי בריא - תו איכות למזון מן החי
תו איכות ראשון מסוגו בישראל, המבטיח לצרכני הבשר, העוף, החלב והביצים מזון איכותי ובריא יותר, שקיפות וביטחון לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, פיקוח ומעקב אחר המוצר בזמן גידולו במשק ועד שהוא מגיע לצלחת שלכם.

נהלי “חי בריא” קובעים שורה של דרישות גידול מחמירות, במטרה להבטיח כי בעלי החיים במשקים גדלים בתנאים המאפשרים להם לבצע פעולות טבעיות ההכרחיות לבריאותם ולרווחתם. עבור כל מין של בעל חיים מובאים בחשבון צרכיו היחודיים מהיבטים שונים, כגון אינטראקציה חברתית, נוחות, בריאות גופנית ונפשית, זאת תוך התייחסות לאתגרים הנובעים מגידול בעל החיים במשק חקלאי לשם ייצור מזון.

איסור שימוש באנטיביוטיקה ברמה המניעתית, תזונה נאותה שאינה כוללת חלבון מהחי (כדוגמת זבל עופות), איסור על החזקת בעלי החיים בבידוד, קביעת גיל גמילה מינימלי, הגבלת זמן ההובלה של בעלי חיים למקסימום של 4 שעות, חיוב התקנת טלוויזיה במעגל סגור בבית המטבחיים, כל אלו הן רק דוגמאות מעטות לדרישות נהלי "חי בריא".

<

תו "חי בריא", המהווה אישור לעמידה בדרישות נהלי "חי בריא", הוא אות הצטיינות עבור המגדל, המקדם חקלאות ישראלית אחראית המחויבת לבעלי החיים, לסביבה ולבריאות הציבור. צריכת מוצרים הנושאים את תו האיכות "חי בריא" – המוענק למוצרי מזון שמקורם בחיות משק שגדלו בהתאם לדרישות המחמירות של נהלי “חי בריא” – מאפשרת לכם ולמשפחתכם ליהנות מצריכה אחראית, בריאה, מוסרית וחברתית של מזון מן החי.

עכשיו אחרי שהכרתם אותנו קצת יותר טוב, הגיע הזמן שתבינו על מה אנחנו מדברים.
בקשו את בשר מרעה גולן עם תו האיכות 'חי בריא' במסעדות ובקצביות שלכם. בדקו היכן נקודת המכירה הקרובה למקום מגוריכם.

עיצוב ובניית אתר: VISSOKER Digital Brand Care | קריאייטיב וקופירייטינג: עצור סיסמא!
כל הזכויות שמורות לאגודה שיתופית מרעה גולן © 2022
דילוג לתוכן