חי בריא

תו איכות המבטיח לצרכני הבשר מזון איכותי ובריא יותר

"חי בריא" יצרה מהפכה של ממש באופן גידול, שיווק וצריכה של מזון מהחי בישראל. לראשונה קיים תו איכות המבטיח לצרכני הבשר, העוף, החלב והביצים שהמזון שהם צורכים איכותי ובריא יותר. תו האיכות של ״חי בריא״ מעניק שקיפות וביטחון בנוגע למקור המזון ולאופן הפקתו ומבטיח מעקב אחר המוצר בזמן גידולו במשק ועד שהוא מגיע לצלחת של הצרכן.

צריכת מוצרים הנושאים את תו האיכות "חי בריא" המוענק למוצרי מזון שמקורם בחיות משק שגדלו בהתאם לדרישות המחמירות של נהלי ״חי בריא״, מאפשרת לכם ולמשפחתכם ליהנות מצריכה אחראית, בריאה, מוסרית וחברתית של מזון מן החי.

רוב חיות המשק כיום נמצאות לכל משך חייהן בתנאי גידול המסבים להן מתח ומצוקה. תנאי הגידול מקשים עליהן לבצע פעולות טבעיות פשוטות, המאפיינות אותן כבעלי-חיים וטריוויאליות לבעלי חיים הגדלים בטבע. ברוב המשקים התעשייתיים בישראל בעלי החיים הם לא יותר מ"יחידת ייצור". כפועל יוצא, תנאי המחיה בהם מצומצמים למינימום ההכרחי שיאפשר ל"יחידת הייצור" להיות רווחית. מעבר לפגיעה החמורה ברווחת בעלי החיים, הניסיון הבלתי פוסק לחסוך בעלויות, הניע את רוב משקי החי ליישם פרקטיקות בעלות השלכות קשות על בריאות הציבור. בכדי שהמשמעויות הקשות של אופן הגידול לא יהיו שקופות לצרכן, אופן שיווק המזון מהחי מייצר במתכוון עירפול מקסימלי, המונע מהצרכן גישה נאותה ונוחה למידע חיוני, בעל השלכה ישירה על בריאותו.

את המציאות הזו חי בריא נועדה לשנות!

נהלי חי בריא

חי בריא - תו איכות למזון מן החיהנהלים של ״חי בריא״ קובעים שורה של דרישות גידול מחמירות, מתוך מטרה להבטיח שבעלי החיים במשקים גדלים בתנאים המאפשרים להם לבצע פעולות טבעיות ההכרחיות לבריאותם ולרווחתם. נהלי ״חי בריא״ מתייחסים לצרכים היחודיים של כל מין של בעל חיים מהיבטים שונים, כגון נוחות, אינטראקציה חברתית ובריאות גופנית ונפשית. נהלי ״חי בריא״ מעניקים מענה יסודי, מוסרי ומקצועי לאתגרים הרבים הנובעים מגידול בעלי חיים במשק חקלאי לשם ייצור מזון.

דוגמאות לדרישות הנהלים של ״חי בריא״:

  • איסור שימוש באנטיביוטיקה ברמה המניעתית
  • חיוב בתזונה נאותה שאינה כוללת חלבון מהחי (כדוגמת זבל עופות)
  • איסור החזקת בעלי החיים בבידוד
  • חיוב קביעת גיל גמילה מינימלי
  • חיוב התקנת טלוויזיה במעגל סגור בבית המטבחיים
  • הגבלת זמן ההובלה של בעלי חיים למקסימום של 4 שעות

תו "חי בריא" מהווה אישור לעמידה בדרישות נהלי "חי בריא", ומהווה אות הצטיינות עבור המגדל, הפועל למעשה לקידום חקלאות ישראלית אחראית המחויבת לבעלי החיים, לסביבה ולבריאות הציבור.

 

עיצוב ובניית אתר: VISSOKER Digital Brand Care | קריאייטיב וקופירייטינג: עצור סיסמא!
כל הזכויות שמורות לאגודה שיתופית מרעה גולן © 2022
דילוג לתוכן